מזג אויר ברייקיאוויק

העיר רייקיאוויק בירת איסלנד היא יעד תיירותי חם עבור למעלה מחצי מיליון תיירים בשנה. עבורנו הישראלים הבאים מאקלים ים תיכוני חם ולח, רק עצם הזכרת המילים רייקיאוויק ואיסלנד עושה לנו אסוציאציה של קור מקפיא.

החורפים ברייקיאוויק אומנם קרים יחסית, עם טמפרטורות ממוצעות של 4°C מעלות. אך חודשי הקיץ מתונים יותר, עם טמפרטורה ממוצעת של 15°C מעלות. אין פלא שהקיץ, בעיקר בין החודשים יוני לאוגוסט הוא שיא עונת התיירות בה רייקיאוויק מתמלאת תיירים שבאים להנות מהטבע המדהים, הניקיון והפסטורליה היחודית של האזור.

לתיירים המבקשים לבקר ברייקיאוויק ולהנות ממזג אויר נוח ומחירים זולים יחסית, כדאי להימנע מלהגיע לרייקיאוויק בשיא העונה. הזמן הטוב ביותר לבקר ברייקיאוויק הוא כמה חודשים לפני או אחרי חודשי השיא. בתקופה זו המחירים יורדים, קל יותר להשיג חדר במלון או להשכיר רכב ועדיין מזג האויר נוח יחסית ומאפשר תמורה מלאה עבור הכסף.

שלא כמו בשיא הקיץ תקופה בה השמש אינה שוקעת לעולם. בתקופה הזו תוכלו להנות משמש במשך רוב שעות היום וגם משקיעות מרהיבות שבודאי תחמיצו אם תגיעו בשיא העונה.

לא משנה באיזו תקופה של השנה החלטתם לבקר ברייקיאוויק, העיקר שתגיעו וזיכרו תמיד לקחת איתכם בגד ים. אולי זה ישמע קצת מוזר, בגד ים באיסלנד. אבל חשוב לדעת שרייקיאוויק שופעת במעיינות חמים טבעיים וברכות שחייה מחוממות שפתוחות כל השנה ובכל מזג אויר. תיירים רבים נהנים לעצור לכמה שעות של פסק זמן מהטיול ולטבול בבריכה, בג'אקוזי לעשות מסז' טוב להוריד קצת מהלחץ ולהירגע.

ברייקיאוויק אין עונת גשומה, גשמים יכולים לרדת לאורך כל השנה וגם הסופות נדירות יחסית. אך כשסופה מגיעה היא יכולה להיות רצינית עם רוחות חזקות, שלגים או גשמים עזים. כשיורד גשם הוא בדרך כלל מגיע בצורת ערפילי מים של טיפות קטנות, אשר אומנם מטרידות אך עדיין לא ירטיבו אתכם לגמרי אם החלטתם לצאת לטיול באותו יום. בכל מקרה קחו איתכם מעיל גשם, כי האיסלנדים לא שמעו מעולם על המצאה הזו שנקראת מטריה.