מזג אויר ברומא

תחזית מזג אויר ברומא לחמשת הימים הקרובים

ג' ד' ה' ו' ש'

רומא, העיר הנצחית, היתה בירתה של רומי העתיקה-ממנה ניהלו מושלי האימפריה את ענייני המדינה, ואילו כיום חוצה את העיר נהר הטיבר, ולב ליבה של העיר נמצא בצידו המזרחי של הנהר וממוקם בין שבע גבעות.

העיר רומא אינה רק ותיקן-למרות שלדעתם של רבים, אם לא ביקרתם במשכנו של האפיפיור-כאילו לא הייתם ברומא, אך גם הביקור במוזיאונים של גבעת הקפיטול, במוזיאון היהודי שבכניסה אליו הוקמו לוחות זיכרון לקורבנות השואה וכן איזכורים לאירועים נוספים מתוך ההיסטוריה היהודית, בפנתיאון ובקולוסיאום כמובן מרתקים ומעניינים לא פחות.

מזג האויר ברומא דומה למדי למזג האויר בארץ, החורף בה גשום וקר, והקיץ חם, אך לא חם מאוד. עם זאת, האקלים אינו ים תיכוני מובהק, לעיתים בקיץ יורד גשם, ובחורף ניתן לראות ימים קיציים ושטופי שמש. העונות המומלצות לטיול הן: עונת האביב, מאפריל-יוני, ועונת הסתיו, מספטמבר-נובמבר. הטמפרטורות בעונת האביב בין 10 ל-28 מעלות, עם כ-5 ימי גשם בחודש.

בעונת הסתיו הטמפרטורות נעות בין 9 ל-26 מעלות, עם כ-8 ימי גשם בחודש.

הלבוש המומלץ לעונות הסתיו והאביב בשעות היום הוא בגדים קלים עם שרוול ארוך, ובשעות הערב והלילה רצוי להוסיף מעילון וצעיף קל, ולקחת אתכם מטריה בתיק.

עונת הקיץ, מיוני-אוגוסט היא העונה החמה ביותר ברומא, הטמפרטורות נעות בין 17 ל-30 מעלות עם כ-2 ימי גשם בחודש, אך הוא עלול להופיע גם ביום שטוף שמש ולתפוש אתכם לגמרי בהפתעה. מאחר ובקיץ רבים מאזרחי העיר לוקחים חופש מהעבודה, מתקיימים בה אירועי תרבות רבים כגון: פסטיבלים, קונצרטים, לולייני רחוב ואירועים נוספים לילדים המפצים במעט על החום והלחות הגבוהה, ומושכים המוני תיירים אליה.

לבוש מומלץ בקיץ הוא בגדים קצרים מבדים אווריריים, כובע ומשקפי שמש, וקרם הגנה אם תכננתם לשהות בחוץ במשך היום.

החורף ברומא נמשך מנובמבר-מרץ כאשר החודשים הקרים ביותר הם ינואר-פברואר, הטמפרטורות נעות בין 5 ל-15 מעלות, עם כ-9 ימי גשם בחודש.

יש להצטייד בלבוש חם-גרביים עבות, בגדים ארוכים וחמים, מעיל צמר ומעיל גשם, מטריה כמובן, ונעלים או מגפיים מרופדות.

החדשות הטובות הן, שאם נקלעתם לרומא ביום גשם, תמיד תוכלו לעשות שופינג באחד ממרכזי הקניות הגדולים שמתחרים בהצלחה עם אתריה ההיסטוריים נוראי ההוד.

האמונה אומרת שמי שמטיל מטבע למזרקת די טרווי, ישוב ויבקר ברומא, ואנחנו אומרים שאת רומא אי אפשר להספיק בפעם אחת, כך שאתם תחזרו אליה בכל מקרה.

רומא באתר למטייל