מזג אויר בפריז

תחזית מזג אויר בפריז לחמשת הימים הקרובים

ג' ד' ה' ו' ש'

לא לחינם מכנים אותה "עיר האורות"-בירת הרומנטיקה, הקסם של ישן וחדש שלא ניתן לגמוע את כולו בביקור אחד. אם זו הפעם הראשונה שאתם מבקרים בה, תמצאו עצמכם מתכננים כבר את הפעם הבאה שבה תגיעו אליה. כולם יכולים למצוא בה עניין: הבליינים וציפורי הלילה (מועדון ה"מולאן רוז'" אחד ממרכזי הסקס בפאריז), וגם שוחרי התרבות והאמנות (ה"לובר"-ארמון בעבר ומוזיאון בהווה)

בעונות הקיץ והחורף מזג האויר נוח ולא קיצוני: הקיץ לא מתאפיין בטמפרטורות גבוהות מידי, ובחורף הטמפרטורות לרוב אינן צונחות אל מתחת לאפס, וההפתעה הגדולה ביותר מבחינת מזג האויר יכולה להיות שבקיץ יתפוש אתכם פתאום גשם, או מבול פתאומי בסתיו ובאביב ולא תהיה לכם מטריה בתיק, על אף שפאריז מתאפיינת בכמות המשקעים הקטנה ביותר יחסית לשאר אזוריה של צרפת.

העונות המומלצת לנסוע בהן לפריז הן הסתיו והאביב. בחודשי האביב, ממרץ-מאי עדיין קריר, שעות היום הן לרוב שטופות שמש, ובשעות הערב והבוקר המוקדמות מעט קר. הטמפרטורות נעות בין 4 ל-20 מעלות, עם כ-12 ימי גשם לחודש בממוצע, פעמים רבות הגשם מגיע אף באמצע יום בהיר וחמים. בחודשי הסתיו, מספטמבר-אוקטובר מזג האויר כבר קריר אבל עדיין נעים לטייל, הטמפרטורות נעות בין 8 ל-21 מעלות, עם כ-13 ימי גשם לחודש בממוצע.

הלבוש המומלץ לעונות הסתיו והאביב הוא לשעות היום בגדים קלים עם שרוול ארוך, ובשעות הערב והלילה מעיל קל, ולעיתים מוטב להצטייד גם בסוודר חם מתחת למעיל וצעיף קל. אל תוותרו על מטריה או מעיל גשם מקופל בתיק, בעיקר בשעות הערב ובשעות הבוקר המוקדמות שבהן הגשם עלול להפתיע.

בחודשי הקיץ הם יוני-אוגוסט תיהנו מימים חמים-אך נעימים בהרבה מחום יולי-אוגוסט בארץ למרות הלחות הגבוהה במושגים פריזאיים, כ-50% לחות. ישנן שנים שבהן שוטף את פריז גל חום ואז הטמפרטורות מגיעות אף ל-30 מעלות, אך לרוב הן נעות סביב ה-14 עד 25 מעלות, עם כ-13 ימי גשם לחודש בממוצע.

מומלץ להצטייד בבגדים קצרים מאריגים נושמים כגון: כותנה, שיפון דק, וויסקוזה, כובע רחב שוליים ומשקפי שמש, ולא לשכוח לשים בתיק מטריה ומעיל גשם מתקפל אם אתם מתכננים לשהות בחוץ. מקומות סגורים כמו מוזיאונים, מסעדות, גלריות, כולם ממוזגים בקיץ.

חודשי החורף מנובמבר-מרץ ברובם קרים מאד, עם סופות שלגים וקרח המכסה את הכבישים והמדרכות.

החודשים הקרים ביותר הם ינואר-פברואר, וכאשר משתוללת סופת שלגים הטמפרטורות צונחות עד אפס מעלות, וישנן שנים שבהן נרשמת טמפרטורה מתחת לאפס מעלות, אך לרוב הן נעות בין 1 ל-7 מעלות עם כ-17 ימי גשם לחודש בממוצע.

הבילוי החורפי המועדף הוא במקומות סגורים ומחוממים, וכאשר בכל זאת נאלצים לשהות בחוץ מומלץ ללבוש בגדים תחתונים ארוכים, בגדי צמר, מעיל צמר או פרווה, כפפות, כובע וצעיף מצמר, גרביים עבות או גרביונים עבים לנשים, ונעליים או מגפיים מתאימות להליכה בגשם ושלג, עדיף מרופדות מבפנים.

אם אתם ממש עכשיו אורזים את המזוודה, קחו בחשבון ש"בפאריז מומלץ לנהוג כמו הפריזאים", תשכחו מלצאת החוצה עם טרנינג וכפכפים, עם זה תחכו עד שתחזרו הביתה.

בפאריז עושים כבוד לבגד ורק אחר כך לאדם שבתוכו ולכן טוב תעשו אם תקפידו על קוד לבוש כמקובל, בעיקר, אבל לא רק, במקומות הבילוי הליליים.

פריז באתר למטייל