מזג אויר בניו יורק

תחזית מזג אויר בניו יורק לחמשת הימים הקרובים

ג' ד' ה' ו' ש'

ניו יורק היא עיר בה הכל הולך: כל סגנון לבוש, גם ערבוביה של סיגנונות ווינטאג' ומעט לכלוך ניו יורקי משובח, לא יזכו אתכם במבטים תמהים-פשוט יחלפו על פניכם ברחוב מבלי לראות אתכם כלל, אבל כאשר תרצו להיכנס למסעדה או מועדון הנחשב מאוד בעיני עצמו תצטרכו להיפטר מהבגדים הזרוקים ולעלות על מדי אל"ף-עניבה וג'קט לגברים, ושמלת ערב לנשים. בחלק מהמקומות יציעו לכם את חלקי הלבוש החסרים, אך באחרים פשוט ישלחו אתכם הביתה להתלבש.

בחורף ובקיץ השהייה בחוץ בלתי נסבלת והבילוי המומלץ הוא במקומות הסגורים כמו: מוזיאונים, מסעדות, חנויות-שניו יורק ניחנה בהם בשפע, כולם ממוזגים בקיץ ומחוממים בחורף-ולכן נחשבת ניו יורק יעד לטיולים בכל עונות השנה, שאפילו הגשם שמפתיע לפעמים בקיץ ובאביב לא מצליח להרוס זאת.

עונות האביב והסתיו הן הנעימות ביותר לבקר בניו יורק-לא חם מידי ולא קר מידי,

בחודשי האביב, מאפריל-מאי, הפארקים והגנים המצויים בה בשפע ירוקים ומלבלבים, במיוחד הסנטרל פארק ששמו מוכר לכל מי שאי פעם צפה בפרק של הסידרה "חברים", ובסתיו, בחודשים ספטמבר-אוקטובר ביום השמש לא קופחת אלא מלטפת ובערב מעט קריר, רחובות העיר ומדרכותיה מתכסים בשטיח עלי שלכת חומים-אדמדמים, ואירועי תרבות רבים מתקיימים בעונה זו: בתיאטראות ברודווי נפתחת העונה החדשה, ובתי אופרה רבים מקיימים ערבי פתיחה מסוגננים.

הלבוש המומלץ לאביב ולסתיו הוא בגדים קלילים ומאווררים בשעות היום, ואם אתם יוצאים לטייל בשעות הערב או הבוקר המוקדמות מעילון, צעיף קל, מטריה ומעיל גשם שאפשר לשים בתיק.

הטמפרטורות באביב נעות בין 7 ל-21 מעלות, עם כ-7 ימי גשם בממוצע לחודש, ובסתיו בין 11 ל-24 מעלות עם כ-6 ימי גשם בממוצע לחודש.

עונת הקיץ נמשכת מיוני-אוגוסט, כאשר החודשים החמים ביותר הם יולי-אוגוסט. הטמפרטורות נעות בין 17 ל-29 מעלות עם כ-8 ימי גשם בממוצע לחודש.

החום והלחות השוררים בניו יורק בקיץ אינם מבריחים את התיירים-והיא מציעה להם פסטיבלי קולנוע, מבחר מופעי אופרות והופעות רוק, ירידי אוכל ואמנות המתקיימים ברובעים השונים של העיר, ועוד.

הלבוש המומלץ הוא בגדים קצרים מאריגים נושמים כמו כותנה ושיפון דק, משקפי שמש, כובע וקרם הגנה מפני השמש.

עונת החורף נמשכת מנובמבר-פברואר, רוחות חזקות המגיעות מן האוקיינוס מקפיאות את האויר ואת האנשים כאשר החודשים הקרים ביותר הם דצמבר-פברואר, הטמפרטורות נעות בין מינוס 2 עד 6 מעלות, עם כ-7 ימי גשם בממוצע לחודש.

בדצמבר-ינואר ניו יורק מושכת אליה רבים שאינם מוותרים על המראה הנהדר של השדרות העוטות שלג ומעוטרות במנורות קריסמס צבעוניות וחנוכיית הענק המוצבת בשדרה החמישית ודולקת במשך שמונת ימי החנוכה, הסנטראל פארק המושלג כולו, וחלונות הראווה של חנויות הכל בו הגדולות המציגים דמויות מסיפורים ואגדות על רקע של תפאורה מרהיבת עיין ממש תיאטרון אמיתי.

אירוע שלא תרצו לפספס הוא שבוע המסעדות הדו-שנתי, אם תפספסו אותו עכשיו תצטרכו לחכות עד הקיץ, שכן היריד מתקיים פעמיים בשנה בלבד.

ניו יורק בחורף-חוויה שלא תרצו לוותר עליה, אז תתעטפו היטב בבגדים חמים: בגדים תחתונים ארוכים, גרביים חמות, בגדים ארוכים מצמר, כובע וכפפות, מעיל חם ומעיל נגד גשם ושלג, מטריה, ונעליים או מגפיים מרופדות מבפנים ומותאמות להליכה בשלג ובקרח וצאו לטייל.