מזג אויר במדריד

תחזית מזג אויר במדריד לחמשת הימים הקרובים

ג' ד' ה' ו' ש'

מדריד, עיר הבירה של ספרד ידועה בריכוז הרב של אירועים תרבותיים ואמנותיים בעבר ואף בהווה, זוהי עיר תוססת ופעילה בכל עונות השנה, כך שבכל עונה שתגיעו אליה תמצאו מתוך שפע האירועים את אלו שיעניינו אתכם.

מומלץ לשהות בה מספר ימים כדי שתספיקו ליהנות מהמספר הרב ביותר של אירועי התרבות והאמנות ואתרי התיירות-חשוב לציין שבחלק מהמקומות כגון: מוזיאונים, כנסיות, ופארקים ישנו יום בשבוע בו הכניסה היא ללא תשלום, אך לעיתים הטבה זו שמורה לחברי האיחוד האירופי בלבד, וברבים מאתרי העיר הכניסה לילדים אף היא ללא תשלום.

האירועים החשובים מתקיימים בעונות האביב והקיץ, את אירועי האביב פותחת ב-2 למאי חגיגת ה"דה לה קומונידאד דה מדריד", מסיבה של אירועי תרבות שונים הנמשכת כשבוע, ומיד לאחריה מסיבת ה"דה סאן איסידרו" לכבודו של מגן העיר שמתחילה ב-15 במאי ואף היא אורכת כשבוע ימים. בשיאן של חגיגות מאי נפתחת עונת מלחמות השוורים, ה-feria, שנמשכת כחודש ימים.

בחודשי הקיץ, יולי-אוגוסט, מתקיים ה"וראנוס דה לה וייה", פסטיבל אירועי תרבות מתחומים שונים: קולנוע, מוזיקה, מחול, תיאטרון, צילום, ואופנה.

בחורף, בחודשים דצמבר-ינואר, נערכים אירועים בעלי אופי מקומי יותר: בדצמבר, חג המולד, ה navidad, שבמהלכו נערכות תהלוכות ואירועים חגיגיים נוספים בעיקר באזור של פלאסה מאיור, אירועי ערב ראש השנה נערכים לרוב בפלאסה דה לה פוארטה דל סול, ויום שלושת המלכים חל ב-6 לינואר בתהלוכה ברחובות מדריד שבה המשתתפים בתהלוכה משליכים דברי מתיקה לחוגגים הצופים בהם, לשמחתם של הילדים.

בפברואר, כאשר מזג האויר מתחמם מעט מתקיים הארקו-היריד הבינלאומי לאמנות מודרנית שאורכו חמישה ימים.

המעברים בין הטמפרטורות בעונת החורף ועונת הקיץ במדריד מאוד קיצוניים, בחורף שורר קור מקפיא עם טמפרטורת מינימום של 2 מעלות וכ-10 ימי גשם בחודש, ובקיץ טמפרטורת המקסימום מטפסת עד 30 מעלות עם כ-2 ימי גשם בחודש, כך שאם אתם רגישים לקור עז או לחום לוהט מומלץ להמתין לעונות הסתיו והאביב המתאפיינות בטמפרטורה הרבה יותר נוחה.

בחודשים מאי-יוני, עונת האביב, הטמפרטורות נעות סביב ה-21 מעלות, בין 5 ל-10 ימי גשם לחודש, ובחודשים ספטמבר אוקטובר-עונת הסתיו, הטמפרטורות הן בין 10 ל-25 מעלות, ו 6-8 ימי גשם לחודש.

הלבוש המומלץ לעונות הסתיו והאביב הוא בגדים קלים מבד פלנל או צמר, סוודר או צעיף לשעות הערב, נעליים מתאימות להליכה, ומטריה.

לעונת החורף יש להצטייד בלבוש חם- דהיינו, ביגוד תחתון מחמם, כובע צמר, גרביים חמות, כפפות צמר, נעליים חסינות מיים, מעיל מחמם ומעיל גשם ומטריה, ובעונת הקיץ הלבוש המומלץ הוא בגדים קלים מכותנה או טריקו, וסוודר קל לשעות הערב.

מדריד באתר למטייל