מזג אויר בברצלונה

תחזית מזג אויר בברצלונה לחמשת הימים הקרובים

ג' ד' ה' ו' ש'

ברצלונה מחולקת לרובעים ולכן ההתמצאות בה קלה ופשוטה, את מרכז העיר ניתן לחצות ברגל ללא כל קושי אם כי המטרו הפרוס על פני כל רובעי העיר הופך את ההגעה ממקום למקום לקלה ופשוטה.

בעיר אתרים מהתקופה הרומית, כמו הרובע הגותי העתיק (Barri Gotic), הממוקם בטבורה של ברצלונה וממנו צמחה העיר.

היום הרובע הוא מרכז תיירות ובו מסעדות ובארים, כנסיות ומוזיאונים, חנויות ואכסניות, והבילוי הטוב ביותר הוא פשוט לזרום עם הסמטאות הצרות ולגלות את האוצרות הטמונים בהן.

הרובע היהודי העתיק ששוכן בתוך הרובע הגותי ולמעשה כמעט נבלע בתוכו מאחר ולא נותר ממנו הרבה אחרי גירוש ספרד במאה ה-15, וכיכר Sant Felip Neri עם סימני יריות שנותרו מתקופתו של פרנקו שהשתמש בה כמקום הוצאה להורג מול כיתת יורים. בעיר עוד אתרים רבים שלא נוכל לציין את כולם כאן, אך תוכלו לקבל מפות מפורטות של ברצלונה בחינם כבר בשדה התעופה ובכל בתי המלון.

העונות הנעימות ביותר לטיול בברצלונה הן האביב והסתיו, אם כי מזג האויר בה נוח בכל עונות השנה ללא הפתעות מיוחדות כמו גשמים לא צפויים.

האביב, מאפריל-מאי, הוא העונה המתאימה ביותר לטייל בברצלונה, מזג האויר נפלא לטיולים בחוץ למרות הגשם היורד לפרקים.

הטמפרטורות באביב נעות בין 11 ל-21 מעלות עם כ-9 ימי גשם בממוצע לחודש, כך שמומלץ לקחת אתכם מטריה ומעיל גשם שניתן לקפל ולשים בתיק, ולהצטייד בסוודר וצעיף קל גם בשעות היום, בשעות הערב כדאי אף להוסיף מעילון.

בחודשי הסתיו, מספטמבר-אוקטובר, מזג האויר קריר במקצת, אך בספטמבר נפלא בימים הבהירים לטייל בה למרות הגשמים וסופות הרעמים המתחוללות לפרקים.

הטמפרטורות נעות בין 15 ל-25 מעלות עם כ-9 ימי גשם בממוצע לחודש.

לבוש מומלץ במיוחד אם אתם רגישים לקור, סוודר או אפודה ומעליהם מעילון לשעות הבוקר המוקדמות והערב, ולימים הגשומים נעליים או מגפיים להליכה בגשם, מטריה ומעיל גשם שניתן לשים בתיק.

בחודשי הקיץ, מיוני-אוגוסט, מזג האויר מרגיש ממש כמו בבית בעיקר לתל אביבים: הטמפרטורות גבוהות, בין 18 ל-28 מעלות, עם כ-6 ימי גשם, אך הלחות שמגיעה לעיתים אף ל-70% יוצרת עומס חום כבד, ובשעות הערב מגיעה בריזה מהים ומבריחה את עומס החום ששרר בה בשעות היום. מומלץ לנהוג כפי שנוהגים תושבי המקום, ופשוט לחפש את החוף הקרוב ביותר, או להימלט אל המקומות הממוזגים.

לבוש מומלץ: בגדים קלים ומאווררים שיפחיתו את הזיעה הניגרת, סנדלים או נעליים פתוחות ונוחות להליכה, ורצוי לקחת מטריה בתיק, על אף שהגשם לא יטריד אתכם יותר מידי בעונה זו, לחבוש כובע ולהרכיב משקפי שמש מסננות קרינה.

בחודשי החורף, מנובמבר-מרץ קר, אך בניגוד לרוב מדינות אירופה הטמפרטורות אינן יורדות אל מתחת לאפס, הן נעות בין 8 ל-16 מעלות, עם כ-8 ימי גשם בממוצע לחודש, כך שיש להצטייד בלבוש חם-דומה לבגדים החורפיים בארץ: בגדים ארוכים מפלאנל, סוודר או אפודה חמה, מעיל מחמם, מעיל גשם ומטריה, ונעליים או מגפיים חמות עמידות בפני רטיבות. ישנן שנים שבהן יורד שלג, אך זה קורה לעיתים נדירות בלבד.

ברצלונה באתר למטייל