מזג אויר בברלין

תחזית מזג אויר בברלין לחמשת הימים הקרובים

ג' ד' ה' ו' ש'

תיירים מכל העולם המבקרים בבירות אירופה יכולים להעיד שזהו מסע בזמן אל מקומות שאותם הכירו רק מספרי ההיסטוריה, וכך גם ברלין, עיר הבירה של גרמניה. התיירים הישראלים המגיעים אליה מביאים עִמם מטען רגשי עצום, ויש אתרים שהביקור בהם הוא בגדר חובה עבורם למרות הטלטלה הרגשית.

בין האתרים הללו בולטים במיוחד גלריית גוגנהיים, אוניברסיטת המבולט-האוניברסיטה הראשונה בברלין, בניין האופרה, והאקדמיה לאמנויות-שכולם שוכנים ברחוב בו נמצאת הכיכר שבה התרחשה שריפת הספרים בשנת 1933, שהיא המקור לאימרה: "מי ששורף היום ספרים, מחר ישרוף בני אדם" (היינריך היינה) שהוכיחה את עצמה במדויק. במקום הוקמה אנדרטה לזכר אותו מאורע.

אתר נוסף הוא בית הכנסת בברלין שכיפתו המוזהבת נראית למרחוק כמעט מכל מקום בעיר-זהו שיחזור שנעשה בשנות ה-90 של בית הכנסת המקורי שנבנה ב-1866, ונשרף כמעט כולו בליל הבדולח. היום יש בבית הכנסת תצוגות קבועות ומתחלפות העוסקות ביהודי ברלין אז והיום, ובהיסטוריה יהודית בכל העולם.

העונות המומלצות לבקר בברלין הן עונות האביב והקיץ-הטמפרטורה בחודשי הקיץ, מיוני-אוגוסט נעה בין 12 ל-24 מעלות עם כ-13 ימי גשם בחודש. הלבוש המומלץ הינו בגדים קלים לשעות היום, סוודר או צעיף לשעות הערב, ונעליים מתאימות להליכה.

בחודשי האביב, מאפריל-מאי מזג האויר נוח אבל קר למדי, הטמפרטורה נעה בין 8 ל-19 מעלות עם כ-12 ימי גשם לחודש. הלבוש המומלץ הינו בגדים קלים בשעות היום, ובשעות הערב והלילה סוודר או צעיף, וגם נעליים מתאימות להליכה.

בחודשי הסתיו, מספטמבר-נובמבר הטמפרטורות מתחילות לרדת, אך מזג האויר נוח ולא קר מידי ומאפשר עדיין לטייל ברחובותיה על אף הגשמים שיורדים בה מפעם לפעם. הטמפרטורה נעה בין 6 ל-20 מעלות עם כ-14 ימי גשם לחודש. הלבוש המומלץ בעונה זו דומה מאוד ללבוש הנחוץ לחודשי האביב: בגדים קלים בשעות היום, בשעות הערב והלילה סוודר או צעיף ולעיתים אף מעיל קל, נעליים מתאימות להליכה, ורצוי לשים מטריה בתיק אם מתוכנן לכם יום של שהייה בחוץ.

בחודשי החורף, מדצמבר-מרץ הטמפרטורות צונחות אל מתחת לאפס, קר וגשום, טיולים ממושכים בחוץ אינם מומלצים, והשהייה המועדפת היא באתרים מקורים או בתוך מבנים. הטמפרטורה נעה בין מינוס 3 ל-8 מעלות עם כ-17 ימי גשם בחודש, והלבוש המומלץ הינו ביגוד תחתון מחמם, כובע צמר, גרביים חמות, כפפות צמר, נעליים חסינות מיים, מעיל מחמם ומעיל גשם, ומטריה.

ככלל מזג האויר בברלין די צפוי ואינו טומן בחובו הפתעות מיוחדות, כך שאם תגיעו מצויידים בלבוש המתאים לכל עונה, תוכלו לטייל גם מחוץ לעונות התיירות המוגדרות-האביב והקיץ, וליהנות לא פחות.