מזג אויר בבייג'ין

מפת סין

שיתופי פעולה : טיול מאורגן לסין

תחזית מזג אויר בבייג'ין לחמשת הימים הקרובים

ג' ד' ה' ו' ש'

התייר הישראלי שמגיע לבייג'ין יופתע לגלות שחודשי עונות השנה בסין מקבילים לישראל, אולם מזג האויר אינו דומה כלל למזג האויר בארץ, הן בגלל המימדים העצומים של שיטחה, והן בשל אופיו ההפכפך של מזג האויר-בצידה האחד של סין יכול להיות יום קייצי ונעים במושגים ישראלים, ובצידה האחר יום גשום אפור וסגרירי.

האביב והסתיו הן העונות הטובות ביותר לטיול בביג'ין. חודשי האביב אפריל-מאי ותחילת יוני, והסתיו בחודשים ספטמבר-אוקטובר ותחילת נובמבר. הטמפרטורות נעות בין 15 ל- 25 מעלות, עם כ-3 ימי גשם בממוצע לחודש. במקומות הגבוהים ייתכן שהטמפרטורות יהיו נמוכות אף יותר, ולעיתים יירד גשם קל ולא מטריד.

הקיץ בביג'ין חם ולח, בין 18 ל-31 מעלות, ובאוגוסט הטמפרטורה מטפסת ל-38 מעלות, עם כ-5 ימי גשם בממוצע לחודש ואחוזי לחות גבוהים, 80% לחות, ואם נוסיף לכך גם את זיהום האויר, הרי מי שמטייל בעונה זו צריך להיות מוכן למזג אויר מאוד לא נוח לטיולים בעיקר בימים הגשומים. מומלץ לדחות את הטיול לסתיו, להקדים ולטייל באביב, או ללמוד לנופף בחן במניפת יד פרושה, כפי שעושים הסינים.

בחודשי החורף, נובמבר-פברואר קר מאוד ולעיתים אף מושלג, בין 1 למינוס 7 מעלות, עם כ-2 ימי גשם בממוצע לחודש. בביג'ין, ובכל רחבי סין, מחממים בפחם מחוסר ברירה על אף שמיכת העשן שעוטפת את העיר בלילות החורף ומגבירה את זיהום האויר, והרוחות העזות המנשבות בה לא זו בלבד שמורידות את הטמפרטורה עוד יותר, אלא אף נותנות תחושה שקר הרבה יותר מהטמפרטורות שמראה הברומטר בפועל.

בשווקים של ביג'ין ובדוכנים לצידי הדרכים מוכנים וערוכים לכל מזג אויר: בגשם פתאומי צצות להן המטריות, אם באמצע יום גשום פתאום זורחת השמש-מגיחות השמשיות, אבל עדיף להגיע מצויידים עם לבוש חם וגם בגדים קלים, במיוחד אם מגיעים בסתיו ובאביב, שהן כאמור העונות המומלצות לנסוע לשם.