מזג אויר בבוקרשט

תחזית מזג אויר בבוקרשט לחמשת הימים הקרובים

ג' ד' ה' ו' ש'

כאשר מגיעים לבוקרשט בפעם הראשונה היא עשויה להיראות אפורה, מזדקנת, ללא חן מיוחד, ומשעממת, אך אם מפנים זמן ויודעים היכן לטייל, מגלים את נקודות החן ופינות החמד הנפלאות שלה.

העונה הטובה ביותר לטייל בה היא עונת האביב, בחודשים אפריל-יוני - כמו במרבית מדינות אירופה.

באביב של בוקרשט ניתן למצוא שלג בהרים אפילו בסוף חודש אפריל-תחילת מאי, על אף שהחודשים הטובים ביותר לחופשת סקי בבוקרשט הם תחילת דצמבר-סוף פברואר.

לרוב מזג האויר נוח באביב, בין 9 ל-11 ימי גשם בממוצע לחודש, לא קר מדי, כ-25 מעלות בממוצע, אך יהיו ימים של שינויים דרסטיים שבהם תוך דקות הטמפרטורה תצנח ב-10 עד 15 מעלות, רוחות חזקות ינשבו לפעמים עד כדי סערה של ממש, ולכן למטיילים בעונת האביב מומלץ לקחת בגדים קלים לשעות היום, ובגדים חמים לשעות הערב. שימו במזוודה גם בגדים עם שרוול קצר, וגם כמה סוודרים ומעיל קל.

הקיץ ברומניה חם מאוד, ישנם ימים בחודשים יולי-אוגוסט שבהם הטמפרטורה מגיעה לעיתים ל-40 מעלות, אך הממוצע העונתי עומד על 28 מעלות, עם כ-7 ימי גשם בממוצע לחודש, עם זאת יהיו ימים חמים מאוד שבהם השמיים יתעננו תוך דקות ויתחילו להמטיר גשם-כמו באביב, גם כאן המעברים קיצוניים.

עונת הסתיו, מיולי-אוקטובר, אף היא עונה טובה לטיולים, לקראת חודש ספטמבר העצים ביערות מתחילים להשיר את עליהם וצבעי השלכת מרהיבים-תפאורה אידיאלית ומצטלמת היטב, ויעידו על כך קריאות ההתפעלות מהתמונות היפהפיות שתראו כשתחזרו הביתה. הטמפרטורות נעות בין 18 ל-25 מעלות, עם כ-7 ימי גשם בממוצע לחודש.

בעונת החורף, נובמבר-תחילת מרץ, הטמפרטורות נעות בין 0 למינוס 20 מעלות בממוצע, בין 7 ל-10 ימי גשם בממוצע לחודש, מזג האויר מאוד לא נוח, אפילו לתושבי המקום-קל וחומר לישראלים שאינם מורגלים בקור העז, אך אם הגעתם אליה לטיול סקי, זוהי העונה האידיאלית.

הבשורות הטובות הן שייתכן ויתמזל מזלכם ותזכו לימים חמימים באמצע כל הקור הזה, מאחר ומזג האויר גם בעונת החורף הפכפך למדי, ויכול להיות מאוד לא צפוי.