מזג אויר בבודפשט

תחזית מזג אויר בבודפשט לחמשת הימים הקרובים

ג' ד' ה' ו' ש'

העיר בודפשט בנויה משתי ערים: בּוּדָה שנבנתה על שורה של גבעות, ופֵשְט הבנויה על מישור, ומשתרעת משני עברי הדנובה. בודפשט מפורסמת במעיינות החמים הנובעים ממקור טבעי, וחלקם אף בעלי ערך רפואי. הגדול שבהם נמצא ב"פארק הגיבורים", טמפרטורת המיים בו 27 מעלות בבריכה המרכזית שאינה מקורה, ובבריכות המקורות טמפרטורת המיים כ-30 מעלות.

בחודשי הקיץ - יוני-אוגוסט חם מאוד בבודפשט והטמפרטורות נעות בין 25-30 מעלות, עם 9-13 ימי גשם לחודש. מזכיר את הקיץ הישראלי, פרט לגשמים כמובן. ברוב המקומות לא תמצאו מזגנים או מאווררים, והלבוש המומלץ-בגדים עם שרוול קצר מבדים מאווררים ונושמים כגון: כותנה וטריקו, ומטריה שכן גשמים יורדים גם בימים חמים מאוד.

עונת האביב בבודפשט אינה קרה מדי, כ-20 מעלות בממוצע ו-13 ימי גשם בממוצע בחודש. מומלץ להגיע אליה בחודשי האביב, אפריל-מאי, בשל מזג האויר הנוח והפריחה הנהדרת בפארקים הרבים המפוזרים בה.

בשעות הערב והבוקר המוקדם מומלץ להצטייד בסוודר או מעיל קל, מאחר וגשמים בבודפשט עלולים להגיע בהפתעה גם באביב וכדאי שתהיה אתכם מטריה על כל מקרה שלא יבוא.

סיבה טובה נוספת לטייל בבודפשט באביב היא שפע האירועים המתרחשים בה בעונה זו: פסטיבל האביב המתקיים באפריל, ו- mass critical שהוא מירוץ אופניים שבו משתתפים כל תושבי העיר מזקן ועד טף, ובהם אף אופניים דו מושביים, אופניים הרתומים לנגררות, ואף מחליקי סקטים מסוגים שונים וחל פעמיים בשנה.

אירוע נוסף משמעותי מאוד עבורנו הישראלים הוא תהלוכת לפידים "מצעד החיים" שנערכת אחת לשנה במרכז העיר, ובה משתתפים נוסף על תושביה היהודים של העיר, אף אישים פוליטיים מקומיים.

עונת הסתיו הנמשכת מספטמבר עד נובמבר הפכפכה במקצת, חלק מהזמן ינשבו רוחות חזקות ויירד גשם-בין 7 ל-10 ימי גשם בממוצע לחודש, וטמפרטורות בין 7 ל-12 מעלות בממוצע, ובשאר הזמן מזג האויר יהיה נעים ונוח, כך שיש להצטייד בבגדים חמים, מעיל חם, ומטריה-למרות הרוחות העזות, אבל מומלץ לשים במזוודה גם בגדים קלים ומאווררים.

חודשי החורף בבודפשט הם דצמבר עד פברואר, כאשר בדצמבר המעלות יורדות אל מתחת לאפס. רוב הזמן יורד שלג והקרח מכסה את הרחובות כך שיש להצטייד בנעליים מתאימות להליכה בקרח וכן במעיל גשם בנוסף למעיל הצמר המחמם, גרביים חמות, צעיף וכפפות. מומלץ להתלבש בשיטת השכבות, כך שתוכלו לשהות בנוחיות מירבית גם במקומות הסגורים שרובם מחוממים.

בודפשט באתר למטייל