מזג אויר באמסטרדם

תחזית מזג אויר באמסטרדם לחמשת הימים הקרובים

ג' ד' ה' ו' ש'

                       היכנס עכשיו והזמן - טיסות זולות לאמסטרדם

מפת הולנד

העונה המומלצת לנסוע לאמסטרדם היא עונת האביב - חודשים אפריל-מאי ומחצית יוני, ולמרות שייתכנו ימים קרירים ואף גשומים, מזג האויר נעים דיו כדי ליהנות מהנרקיסים שפורחים בחודש אפריל ומפריחת הצבעונים שכל כך מזוהים עם אמסטרדם בחודש מאי. הלבוש המתאים לעונה זו: בגדים קלים עם שרוולים ארוכים, סוודר ומעיל קל, מטריה מתקפלת שמומלץ לקחת קבוע בתיק, וצעיף קל לשעות הבוקר והערב.

מזג האויר באמסטרדם מתון, כמעט ולא יהיו ימים שבהם הטמפרטורה תרד אל מתחת לאפס בחורף או תעלה לטמפרטורות גבוהות בקיץ, עם זאת, מזג האויר ההפכפך יכול להנחית עליכם בקיץ גשם באמצע יום שמש, או להפתיע אתכם בחורף יום שמש אביבי. רוחות עזות נושבות גם בקיץ וגם בחורף, ובשתי העונות גם יחד מהוות מטרד לא קטן.

עונת הקיץ מתחילה בחלקו השני של יוני ומסתיימת באוגוסט. הקיץ ההולנדי לא מאוד חם פרט למספר ימים חמים מאוד ביולי-אוגוסט, יש בו כ-14 ימי גשם בממוצע לחודש, והטמפרטורות נעות בין 10 ל-22 מעלות. מומלץ ללבוש בגדים עם שרוול קצר מבד נושם וקליל, ולקחת אתכם מטריה בתיק.

הסתיו מגיע לאמסטרדם בספטמבר-אוקטובר ובדומה לאביב גם בסתיו הימים קרירים אך נעימים, בין 7 ל-19 מעלות ובין 12 ל-15 ימים גשומים בחודש.

בנוסף לגשמים תהיה גם רוח קלה במשך רוב שעות היום והלילה, והלבוש המומלץ: בגדים קלים, ולשעות הערב והבוקר הקרירות סוודר או מעיל קל, צעיף, ומטריה צמודה.

בעונת החורף מנובמבר עד מרץ קר, בינואר ופברואר הקרים יותר יירד שלג לא כבד, אך הקרח יכסה את הרחובות הטמפרטורות יהיו בין 0-6 מעלות ומספר ימי הגשם בין 12 ל-20 בממוצע לחודש.

הביגוד המומלץ הוא בגדים תחתונים ארוכים, בגדים עליונים מצמר, צעיף, כפפות וכובע, נעליים אטומות למיים, מגפיים, ורצוי שיהיה לכם גם תיק שאליו הגשם לא יכול לחדור. את המטריה המתקפלת תיקחו אתכם תמיד כמו בעונות האביב והסתיו, אבל בימים שבהם נושבות רוחות עזות מטריה לא תעזור רק מעיל גשם עם כובע מעל מעיל הצמר או הפרווה המחמם. במוזיאונים, בתי הקולנוע והקניונים החימום פועל כל הזמן ואפשר להסתפק בפחות שכבות כדי שלא תצטרכו להחזיק את המעיל או הסוודר ביד כמה שעות טובות.

אמסטרדם באתר למטייל